Desenli Saç Modası (Hair Stencil)

Günümüzün yeni modası renkli desenli saç (hair stencil) modelleri oldukça popüler. Bir şablon yardımıyla yapılan desenli ve renkli modeller ile farklı görünerek herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz.

 

Hair Stenciling Nedir ?

Hair stenciling, desenli şablonlar ve renkli saç sprey boylar kullanarak saç boyama işlemidir. Bir veya birden fazla şablon kalıbı kullanarak saçlarda şaheserler yaratılabilmekte.

Hair stenciling Nasıl Yapılır ?

Desenli saçlar nasıl yapılır  öğrenmek çok kolay ve eğlenceli öncelikle internet üzerinden “stencil” yazarak veya buraya tıklayarak bir model seçmeniz gerekiyor. Seçtiğiniz modeli yazıcınızdan çıktı alarak bir karton veya mukavva üzerine yapıştırarak falça ile dikkatli bir şekilde keserek çıkartabilirsiniz. Yok ben uğraşmam diyebilirsiniz bunun için hazır şablonlarda satılabilmekte.

diy hair stencil

Kendin Yap Saç Deseni

Şablonu saçınıza uygulayabilmeniz için saçlarınızı düzleştirmek işinizi kolaylaştıracaktır. Saçlarınızı düzleştirdikten sonra toplayabilir ya da açık bırakabilirsiniz. Son olarak şablonu uygulamak istediğiniz bölgeye tutarak farklı renk kombinasyonları ile saç spreyiyle saçınızı boyamak kalıyor. Saç tebeşiriniz varsa süngeri ıslatarak onunla da bu uygulamayı yapabilirsiniz. Kullanacağınız şablonlar ve renkler tamamen hayal gücünüze kalmış.

Hair Stenciling Örnekleri (Saç Deseni Örnekleri)

Aşağıda hair stenciling yapılmış saç deseni örnek modellerine göz atabilirsiniz.

hair stencil - sac deseni hair stencil - sac deseni hair stencil - sac deseni hair stencil - sac deseni hair stencil - sac deseni hair stencil - sac deseni

Yorum Yazın