Saç Boyası KarışımıProfesyonel anlamda bu ciddi bir iştir ve evde bilinçsizce yapılması kesinlikle tavsiye edilmez.
Saç boyası karışımları, boyanacak olan saçın durumuna göre yapılır.
Ancak, bizler yine de sizlere evde saç boyası karışımı yapabilmeniz adına biraz bilgi vereceğiz.

Saç boyaları, 1’e 1 diye tabir ettiğimiz karışımdan oluşur.
1’e 1’in anlamı şudur. 1 tüp boya için 60 gr oksidan (oksidasyon) kullanılır.(1 Tüp boya miktarına eşittir. Ancak bazı markaların tüp gramajları daha fazladır ve aynı gramaja sahip oksidan kullanımı gerektirir.)
Kullanılacak boya miktarına göre de bu gram artar ya da azalır.
Eğer evde boya karışımı hazırlamak istiyorsanız ve normalden farklı renkler elde etmek istiyorsanız bu yazının devamını dikkatlice okumalısınız.

Her zaman boyadığınız renkten sıkıldınız? Biraz daha canlılık katmak için kızıl, bakır ya da kahve tonlarında bir yansıma istiyorsunuz.
Bunun için yapılması gereken nedir sorusu aklınıza geliyorsa?
Cevabı çok basit.
İstediğiniz yansımaya sahip bir tüp daha boya almak.
Örnekle açıklayacak olursak diyelim ki her ay saçınızı boyadığınız renk, çikolata kahve olsun ve siz buna biraz kızıllık katmak istiyorsunuz.
Bu kızıl yansımayı yaratmak için öncelikle çikolata kahve renginin numarasıyla başlayan bir kızıl boya almalısınız. Peki nasıl oluyor o? Diyorsanız şöyle ki
Markadan markaya değişen numaralar olsada ivola marka boyanın çikolata kahve renginin numarası 6.8’dir. Nokta’dan önce gelen ton ana tondur. Yani alacağımız kızıl renk boya 6 ile başlamalıdır. Aynı marka için devam ediyoruz. 6.46 kızıl renk bir boyadır.
6.8 numaralı boyamızın 4/3’ünü sıkıp, 4/1’ini de 6.46 numaralı boya ile bir tüp boyaya tamamlıyoruz. Böylece iki renk boya karıştırarak, çikolata kahve rengimize biraz kızıl yansıma katmış oluyoruz. Bu mantık basittir ve anlaması kolaydır. Ancak uygulanması tecrübeye dayalıdır.
Her saç’a uygulamak mümkün değildir.
Beyaz saçların yoğun olduğu saçlarda bu işlem biraz daha farklı uygulanır.
Peki beyaz saçların yoğun olduğu bir saça bu işlemi uygulamak için ne yapmalıdır. Cevap yine çok basit.
Yukarıdaki gibi aynı oranda hazırlanmış boya saç diplerine sürülür. Akabinde, kalan boyaya biraz daha kızıllık ilave edilip saç uçlarına da kızıllığı daha fazla yoğunlaştırılmış olan boya sürülür.
Bunun sebebi, diplerdeki beyazlardan dolayı kızıl yansıma daha çok belli olacak olmasıdır. Bunu eşitlemek için saçın koyu olan bölümlerine biraz daha kızıllığı yoğunlaştırılmış boya sürmek bu durumu eşitleyecektir.
Yanlız böylesi karışımlar yapmak için saçın durumunun iyice analiz edilmesi şarttır.
Farklı renklerin karışımında bu karışımlara ekstra üçüncü ve dördüncü boya karıştırılabilir.
Saç boyama hakkında yazdığımız yazı ile bu yazımızı birleştirdiğinizde çok daha profesyonel bir bakış açısıyla saçın analizini yapıp karışımları daha iyi anlayabilirsiniz.
Sormak istediğiniz sorularınızı ya da fikir almak istediğiniz karışımları yorum bölümünden bize bildirebilirsiniz. En kısa sürede cevap verilecektir.

Daha Fazla İnsana Ulaşması İçin Lütfen Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın

Facebook Twitter Google+ Pinterest Linkedin

Teşekkür Ederiz

Bu Yazının Kategorisi Olan Saç Haberleri Kategorisine Ait Diğer Yazılar

Saç Boyası Karışımı Nasıl Hazırlanır için 78 cevap

 • güzel bilgiler olmuş elinize sağlık

 • Teşekkürler

 • Merhaba

  öncelikle güzel bilgi vermişsiniz teşşekür ederim..Ben buğday tenliyim saçlarım çikolata kahve biraz koyu gibi yüzüme o sebeble 6.3 yada 7.3 numaralı boyalarda kararsız kaldım açıklık koyuluk bakımından birde bu renkler bana gidermi..6.3 yada 7.3 boya karışımları nasıl olur hangi renkleri karıştırabilirim..istediğim saç renklerini resim eklemey çalıştım…yardımcı olabilirmisniz

  • Öncelikle merhaba, anladığım kadarıyla saç renginizi biraz daha açmak istiyorsunuz. Saçınızın kahve tonlarında olması sizin bahsetmiş olduğunuz (6.3-7.3) renklerinden daha koyu bir renk olduğunu gösterir. Dolayısıyla saçınıza sürmeniz halinde dipten çıkan doğal saçınız tutacak geride kalan eski boyalı (Kahvelik olan) bölümde herhangi bir değişim olmayacaktır. Buğday tenli bayanlara gidebilecek en ideal tonlardan birisi de bahsetmiş olduğunuz dore tonlardır. Size tavsiyem, öncelik saç renginizi biraz açmanız, tabi bu sizin saçınızın sağlığı ve kalitesiyle alakalı olarak görülerek yapılmalı. Aksi takdirde yıpratıcı bir işlem olabilir. Ve kesin olarak saçınızın rengini görmeden size şu tonlarda boyayın diyebilmem mümkün değil. İletişim sayfasından email yolu ile bize istediğiniz rengin fotoğraflarını ve kendi saç renginizin fotoğrafını gönderirseniz en azından bir fikir sahibi olarak size yanıt vermeye çalışabiliriz.

 • iyi günler benim saçım kızıl kahve sanırım bakır kahveye nasıl dönebilirimm hangi boyları kullanmalyım yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba, kızıl kahve bir saç rengini bakır kahve tonlarına döndürmek çok zor değildir. Ancak kızıl kahve gibi tonlarda en çok şu sorunla karşılaşılır ; Kızıllığın akması ve tamamen kahveye dönmesi bunun akabinde bakır kahve tonlarında boyansa da tutmaması. Sitemizde şampuan dekolere işlemi ile ilgili bilgi verilmiştir. Bu yöntemle saçınızı kızıl kahveden bakır kahveye yıpratmadan rahatlıkla döndürebilirsiniz. Ancak kesin bir öneri için saç renginizi ve istediğiniz rengi görmek şarttır.

 • merhaba ben yaklasik 4 yildir saclarimi sariya ve tonlarina boyuyorum ve cok sikildim kuafore boyattim istedigim renkte olmuyo ve cok kiziyorum ama kendim boyayinca hosuma gidiyo istedigim rengi tutturamiyorum daha dogrusu neyle karistiracagimi bilmiyorum istrdigim renk sayfanizdaki modelin sacrengine cok yakin birenk saclarimi size tarif edecek olursam dogal rengi koyu kahve ve koyukahvelik uzunlugu 3bucuk cm kalin telli geri kalan rengi ise sari bana yardimci ola bilirseniz cok sevinirim umarim aciklayici olmusumdur

  • Öncelikle şunu belirtmek isterim, modelimizin saç rengi bakır kahve ve aralarında hafif bir iki ton açıklığında gölgelendirme mevcut. Saçınızın uzun süredir sarı tonlarında boyanıyor olması sizin için bir dezavantaj. Çünkü uzun süreli sarı tonlarında boyanan saçlar ( dip boya yapılmadığı ve her seferinde boyanın saç uçlarına da sürülüyor olması nedeniyle.) saça uygulanan renkten çok daha açık tonların çıkmasına sebep olur. Bunun için size önerebileceğimiz herhangi kesin bir boya karışımı yok. Şayet size bir boya karışımı verebilmemiz için saç renginizi görüp iyice analiz etmemiz gerekir. Aksi takdirde modelimizin saç rengine yakın bir karışım vermiş olsakta saçınızda aynı sonuçla karşılaşmamanız ihtimaldir. Fakat belirttiğimiz üzere, modelimizin saç rengi bakır kahve tonlarında ve aralarında bir iki ton açıklığında ince ince yapılmış gölgeler mevcut.

 • 10 yıl alixavien 4.65 kullandım.evde kendim boyarım.10 da beyazlarım çoğaldı kızıldan bıktım kahveye dönüş yapdım ama saç diplerim açık uçları koyu oldu 2 renk oldu bende siyaha döndüm zaten esmer bir kadındım oldum kapkara ama dipleride kapattı beni çok sert gösterdi evde 5 tane siyah boya var acaba ne renkle açıp saçımı kahveye dönüştürürüm evdekileri nasıl değerlendiririm teşekkür ederim sevgiyle kalın

  • Merhaba Songül hanım, siyah bir saçtan dönmek oldukça zordur. Önünüzde iki alternatifiniz var. Ya saçınızı açtıracaksınız (yıpratıcı bir işlemdir) ya da her ay yarım ton, yarım ton açık boyayarak kahve tonlarına dönebilirsiniz. Bu da uzun süreli bir alternatiftir. Saçınızı açtırmanız halinde (yıpranma derecesi saç sağlığınıza bağlıdır.) bir seferde istediğiniz tona dönebilirsiniz. Diğer alternatifte ise elinizdeki boyaları değerlendirmeniz mümkün. Uzun süreli alternatifi seçecek olursanız şu şekilde boyamanızı öneririz.

   Normal şartlarda saçınıza 1 tüp siyah boya kullanıyorsunuz. Bu 1 tüp siyah boyanızın 4/3’ünü kullanın 4/1’ini ise bir ton daha açık (koyu kahve – Koyu kestane) boya ile 1 tüpe tamamlayın ve bu boya ile saçınızı boyayın. Ancak bu boyayı sadece diplerinize sürün. Saç uçlarınıza boyama işlemi gerçekleştirmeyin. Çünkü zaten siyah olan saç uçlarınız daha fazla yoğunlaştırılmamalıdır. Bir daha ki boyama işleminizde koyu kahve saç boyasını biraz daha arttırın 4/2 gibi. Her ay boyama işleminizde siyah boyayı azaltın ve taa ki tamamen koyu kahve saç boyasını tam 1 tüp kullanana kadar. ( her ay 4/1 azaltığınızı düşünürsek 4 ay sonunda saçınızı koyu kahveye boyuyor olmanız gerekir.) Daha sonra aynı şekilde koyu kahve saç boyanıza orta kahve ilave ederek boyamaya devam edin. Bu şekilde uzun vadede saçınızı yıpratmadan siyahtan kurtarabilirsiniz. Ancak sabırlı olmanız gerekmektedir.

 • İyi günler Fatma hanım, esmer bayanlara en çok giden renklerden birisi de kızıl tonlarıdır. Kızıl renklerin en büyük sorunu da akıcı renkler olmasıdır. Ancak bu gözünüzü korkutmasın, uygun renkler seçildiği takdirde kızıllığın akmış olması bile sizi rahatsız etmez.

  Şahsi fikrimi soracak olursanız, doğal bir saçınız varsa ve hiç boyatmadıysanız yine boyatmamanızdır. Günümüzde, saç boyama yaş ortalaması 13-14’e kadar düşmüşken doğal saçlara sahip olmak artık büyük bir “LÜKS”
  Şayet illa boyatmak gibi bir niyetiniz var ise çok koyu ve çok açık kızıllardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Açık kızıllar hem daha akıcıdır hemde çok daha fazla canlıdır. Canlı bir kızıl olması defalarca saçını boyatan kişilerce bile yadırganabilir. Bu yüzden orta tonlarda çok canlı olmayan çokta koyu olmayan kızıl tonlarını boyatmanız en ideal karardır.

 • Merhaba garnear 6.46 renge boyuyorum biraz daha koyulasmasini yani kahve bakırın kahve tonunun yogun olmasını istiyorum nerde renk karıstırmalıyım tesekkürler

 • Merhaba deyerli bilgileriniz icin tewekkurler.Bana da yardim ederseniz cok sevinirim.Su anki sac rengim koyu kumral ve aralarda balyaj uygulamasi var ama dore kumral rengi cok beyeniyorum (Hilal Cebecinin sac rengi gibi) su anki sacimin uzerine dore kumral rengi koyunca tutarmi?

 • Merhabalar…sacimi acik kahveye boyamistim fakat daha koyu dustu…bir iki ton acip sonrasinda yavas yavas renginin acilmasini istiyorum.yogun kumral boyamak istiyorum.kutunun uzerindeki renklerde koyu renk ustune uygulayinca baya acilmis.ben uyguladim ama olmadi.ne yapmaliyim.%9 luk oksidanmi kullanmaliyim boya icine.tesekkurler…

 • Merhaba ben saçlarımı sarı parıltılı açık küllü kumral boyamak istiyorum kendi saçım 10 cm kadar çıkmış gerisi baya uzun açık kahve nadiren bakır gibi… küllü kumral tutarsa uçlarına da krepe balyajla sarı yaptırmayı düşünüyorum inşallah olur hangi tonları almalıyım lütfen yardımcı olun..

 • Bu arada kendi saçımda koyu kumral belirtmeyi unuttum. . Teşekkürler. .

 • mrb. ben buğday tenliyim saçlarım koyu küllü kahve saç rengine sahibim gözlerim bal.açık bir ton istiyorum açık kumral,bal köpüğü,karamel arasında çok kararsızım hangisi daha iyi olur parlak bir renk istıyorum hangi karışımları yapabilirim

 • Ben nevaclor karamelle çikolata kahve rengini karıştırıp çikolata kahve rengine bakırlık katarım buda benim istedigim çikolata kahve lakin hafif bakırlık olsun istiyom beni anlamışsınızdır inşallah

 • Merhaba Benn saclarimin.uclarinda platin var dipler saga koyu Ben tamamen kahve tonlarina boyamk istiyorum icnde kizillik olmayan hangu renge boyamaliyim.bride biyarken uclardan baslayarakmi boyiycam diplerle minimum dark olmasi icin

 • Saçlarım boyalı çikolata kahve ve ara ara bir ton açığını yaptırdım şimdi dipten de kendi saç rengim olan siyah çıktı azda beyazım var koyu kumral için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

 • Benim sac rengim acik kumral ustune gecen yil sari balyaj attirdim ilk basta igrenc oldu sonra acildi ve cok guzel olmustu ustune kuafore gittim cok kotu bir renge boyadi karamel istemistim :( artik kuafore gitmek istemiyorum evde karamel yada sicak cikolata kahve kopugu renklerinden birini istiyorum paket boyalarla nasil tutturabilirim ve sacim baya uzun popomun 3 parmak ustunde cok acil yardimci olurmusunuz :(

 • Merhaba, 11 senedir kızıl tonları kullanıyorum. Ama tahmin edeceğiniz üzere saçlarım çok yıprandı. Doğal rengine dönmek istiyorum. Saç rengim siyah ama siyah boyalar kömür gibi çok koyu oluyor. Benim saçım o kadar koyu değil, boyanın yanında çok açık duruyor, başka bir renkmiş gibi gözüküyor. Doğal rengime dönmeyi denedim. Saçımı siyaha boyadım. Ama alttan çıkan saçım çok açık tonda kalıyor ve felaket görünüyor. Yumuşatmak için boyanın içine 1/4 oranında kestane kattım. Bu sefer de saçım açık tonda bir siyah uzuyor, boyalı kısım hem koyu kalıyor hem de kestane tınlıyor ki bu da farklı bir renk olarak sırıtıyor.
  Kısacası: Boya yapmayı bırakma istiyorum. Saçım siyah ama kömür gibi değil, siyah boya saçımın doğal renginin yanında çok koyu görünüyor. Saçıma yakın bir siyah tonunu nasıl elde ederim? Bana yardım edin lütfen.

 • mrb benim sacimda platine yakin balyaj var diplerim koyu olsun istiorum gulben ergenin sac modeli gibi ne yapmam gerekiyor

 • SAÇLARIMI 2007 DEN BERİ SARIYA BOYATIYORUM RÖFLE BEYAZ TENLİYİM GÖZLERİM BÜYÜK YUVARLAK BİR YÜZ HATTINA SAHİBİM BANA EN ÇOK HAMGİ SAÇ RENGİ YAKIŞIR

 • merhaba ben saçımı kuaförde açık kumral dore bakır karışımı yaptırmıştım bir süre önce o zamandan beri dip boyası yapırıyorum.Şuan bi 10 cm kendi koyu kestane saçım çıktı tekrar aynı rengi ya da buna yakın bir rengi yapmak istiyorum tavsiye ettiğiniz bir marka ya da numara var mı saçın dipleri ve ucu arasındaki farkı kapatmam için ne kadar oksidan kullanmalıyım sizce yardımcı olursanız sevinirim.

 • Meraba benim sac rengim suan kestane rengi ama ben canli bakir istiyorum ben evde nasl boyarim neyle neyi karistirmsliyim ve ne olcude lutfen yardimci olun

 • Merhaba.. Ben saçlarımı en son 8ay önce boyadm sarı renge şu anda diplerim cok fazla aktı ve rengi degişik bsey oldu kndi saç rengim yani dipleri koyu kumral aldgm boya 2 kutu 7.00 vital kumral ve 1 kutu 8.00 vital açık kumral aslnda istedgm küllü kumral fakat saçlarımın altları sarı oldgu için yeşillik olacagnı sölediler tavsiyeniz nedir acaba uygulaym mı aldgm boyaları kararsızım

 • mrb benm saçımda çikolata kahve var ama ben kızıl bakır yaptırmak istiyrum açılırmı sizce hemen şimdiden tşk edrm

 • merhaba ben de saçlarımı bir kaç ton açmak istiyorum . esmerim bana iletimi adresinizi verirseniz size foto göndereyim.lütfen yardım edin ne renk boya almalıyım. yada son zamanlarda moda olan ombre saç yapsam onun için hangi rengi kullanmalıyım teşekkürler

 • Merhaba benim epey yıpranmış saçlarım içinde bir tavsiyede bulunursaniz çok sevinirim yıllardır saçıma boya yapmıyordum ve çok sıkıldım boyamak yerine perma yaptırdım uzun bir kısa bir süre sonra saçımı tarçın bakır tonlarında boyattim ama istediğim renk olmamıştı 1hafta sonra gidip palette tarçın bakır boya aldım ve saçıma uyguladim ama hiç hoşnut olmadım kına gibi durdu diplerinde aşırı açıldı kendi saç rengimde açık kumraldi ve su an çok koyu olmayan yine kendi saç rengime geri dönmek istiyorum bu kına yapmış gibi duran sactan çok rahatsızım kuaföre gitmeyeceğim kendim hangi karisimlarla açık kumral yapabilirim yardımcı olur musunuz ?

 • ben saçıma kına yaktım ama uçlarını sarı boyadım saçımın sarı rengini açmak için ne yapabilirim

 • Benim saclarim karemel ama ben azeri krizi gunelin sacini yapmak istiyorum nazil yapabilirim yardimci olurmusunuz

 • Cvp yazar misiniz

 • Kahverengi saç rengini nasıl kumrala döndürebilirim karışımını yazabilirmisiniz.

 • Merhaba
  Benim saçlarım kızıl tonlarda hafir bakir gibi güneşte daha çok bakir gibi duruyor ama kızıl kendi saçlarım koyu kumral diplerimden gelincede belli oluyor tabi diplerim kuaförde iyice kizil tonu yapmıştı biraz açıldı tabi ama diplerim hep farkli bi ton oldu ben tam anlamiyla bakir a dönmek istiyorum nasıl donebilirim ?

 • Merhabalar benim sacim rofleliydi ve ben sacimi kolesterol dore kahve sine boyadim ama sacim çok köyü oldu ben pınar altug un simdi kullandığı köyü rengi çok beğeniyorum bana yardımcı olabilirmisiniz şimdiden çok tesekurler

 • 55/66 menekşe moru boya için kaç volüm oksidan kullanmalıyım?teşekkür ederim.

 • Saclarim 7.77ve7.73koleston karisimi yari yariya karistirilmis bu saci bakir kahve boyamak istiyorum bugday tenli yesil gozluyum dedigim renk yakisirmi saygilar

 • 6.52 çikolata kahve ve 7.8 karamelize kumral karıştırsam hangi renk olur şu anki koyu kahve

 • Saçlarım önce kızıldı,sonra açık kestaneye boyadım 2 kere şimdi çikolatakahveye dönmek istiyorum sizce nasıl bir işlem uygulamam lazım.şimdiden teşekkür ediyorum..

 • Mrb. Sıcak çikolata ile açık kumralı birleştirip boyarsam nasıl bi renk ortaya çıkr acaba saçlarım kahverengi çok koyu ddeğil ama

 • Saçlarım yarısı 7.1 boyanmış. ama o tondan daha açık renkte. Dipten itibaren yarısı küllü kendi tonunda. Elimde 2 numara koleston tüp ve 7.1 pratik boya seti var. Karıştırabilirmiyim? Boyamaya nasıl başlamam gerekiyor? Oranlama nasıl olmalı? Beyazım çok fazla kapanması zor

 • selamlar.nuran ben saçımı koleston 5/73 ile boyuyorum dorelik istemediğim için 6/7 çikolata kahveye boyadım ama diplerde(beyazlar varya) turuncu gibi kına gibi havuç rengi gibi yansımalar oluyor ışıkta sizce neyapmalıyım çikolata kahve olsun ama turunculuk olmasın istiyorum neyapayım

 • Meraba koleston fındık kabuğu boya aldım ve sicak çikolata renk aldım ayriyeten ikisini karıştirsam nasıl bir renk olur? Lutfen yardımcı olur musunuz bi bilen varsa. Şimdiden teşekkür ederim.

 • Meraba saclarimi uzun. Yillardir koleston kizil buyu boyuyorum ama biraz degisiklik istiyorum icine hangi rengi karistirirsam canli ve degisik olur. Tesekkur ederim

 • Merhaba benim saçım açık kumraldı.Kuaföre doğal bir sarı boyamasını istedim. saçım önce açık turuncu oldu. beğendiğim için sonraki gün düzelteceğini söyledi. aralara ışıltı eklemiş. şuan saçım turuncu ve platin sarısı gibi. çok çiğ bi renk oldu. kendi saçıma nasıl dönerim. normal kumral ve açık küllü kumral karıştırsam olur mu? küllü tonlar yeşil, diğreleri de turuncu oluyormuş. yardımcı olursanız sevinirim.

 • Sacim aşk kizilina boyadım ve hiç hoş olmadı geri saçimi fındık kabuğuna boyadım altı eski rengi oldu sacimin ama üstü pembe gibi oldu napabilirim

  • Merhabalar yasim 42 yillardr sacimi boyuyorum ama bir turlu istedigim rengi yakalayamiyorum sacim su an acik karemel ben acik kullu kumral istiyorum ne yapmam gerek lutfen yardim edermisiniz

 • merhaba,saçımda sık platin röfle vardı üstüne bakır kahve boyadım,bir süre sonra aktı ve tarçın bakır boyadım.ilk boyamada renk çok güzel fakat birkaç yıkama sonrasında renk akıyor,diplerinde daha kızıl uçlarına doğru daha sarı duruyor.saçlarımın tarçın bakır olmasını istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim.uçları boyarken boyaya kızıl renk mi karıştırmalıyım? yoksa dipleri boyarken sarı renk mi karıştırmalıyım.bu arada palette tarçın bakır boyuyorum,saçlarım ince telli ve beyazlarım var. ilginize şimdiden teşekkür ederim…

 • Saclarimi menekse moru yapmak istiyorum dogal rengim koyu kahve hatta belki biraz siyaha yakin bi kahve. Sadece uclarinda 5 parmak kadar oryal var. Sacimi uzun zaman once boyattim ve sadece o kisimlarda biraz oryal kaldi. Acaba saclarimin dogal rengi koyu oldugu icin menekse morunun tutmama ihtimali nedir? Cok abartili bi sekilde yakalamak istemiyorum bu tonu ama belli de olsun. Acma boyama mi yapmaliyim? Bir de saclarimin ucundaki oryalli kisim dogal renge nazaran daha mi acik olur? Lutfen bayram oncesi cevap verir misinizz cok aciill :) simdiden tesekkurler

 • Ben de saçımın üst tarafı seyrek olduğu için protez saç kullanıyorum,protez koyu kumral,kendi saçım da kahveye yakın,ana saçımı kumralın her tonuna boyadım,protezle uyum sağlamadı,protezi de saçımı da aynı renge boyadım ana saç koyu düşüyor,biz erkekler de saç rengi değiştirmediğimiz için fazla bilgim yok,iki saçı aynı ton kumral yapabilmem için ne yapmam lazım?lütfen yardım ederseniz,duacınız olurum.

 • Merhabalar benim saçım su an platin rofle diplerim 5 cm kadar kendi rengim olan açık kumral saçlarımı yeşillik kizillik v.s olmadan duz sarı yada balkopugu rengine hangi renkleri karıştırıp boyayabilirim yardimlariniz için şimdiden tsk ederim…

 • Merhaba elimde küllü kumdal ve siyah renk boyalar var bu ikisini karıştırıp çok koyu olmayan bi renk elde edebilir miym ya da karşısında nasıl bir renk olur

 • Benim saçlarım röfle yeşillenmiş koyu taban üstüne şimdi 7 numara koyu karamel var elimde ben daha çok açık karamel istiyordum kaç numara eklemeliyim içine boya olarak

 • Pardon koyu kumral 07 ben koyu karamele yakın istiyordum kaç numara eklemeliyim.😞

 • Mrb ben sacimi tarçın bakır la sariyi karistirip boyadim guzel bir sonuçta aldim yanliz eskiden saclarim karameldi bu tona tekrar nasil gecebilirim acaba simdiden tesekkur ederim..iyi günler

 • Ben saçımı boyattım kırmızı altın sarısı ve sarı altın karışımı oldu bu rengi nasıl kumral sarıya çevirebilirim saçının doğal sarı olmasını istiyorum

 • Doğal rengim koyu kestanedir ama ben yıllardır platin boyarım sıkılıp kızıl yapmak istedim çok kırmızı oldu nasıl yumuştabilirim

 • Saç boyası yaptıktan sonra fazla kalırsa hazırladığımız boyayı tekrar kullanabilirmiyiz.

 • merhaba vısne curugune benzer bır renk elde etmek ıcın erık kızılı ve yoğun fusyayı karıstırmak dogrumudur acaba.

 • Benim saç rengim kumral dip boyam geldi ama ben saçımi kahveye boyatmak istiyorum açıcı falan kullanmak istemiyorm tek seferde geçer mi

 • Merhaba soğan kabuğuyla kızılı karştırmak istiyorum nasıl olur

 • Benim sacim siyah boyali kumrala donmek istiyorum bunun icin kuaforde actirdigim saclarimi hangi renge boyatirsam kumrala donme sansimvartar birde siyah boyayi actirdiktan sonra cikan kirmizilik varya onu istemiyorum nasil bi islem yapilmalidir tesekurler

 • Merhaba saçlarımı palette 7,77 renk boyadım dibi kırmızı oldu aslında ben tarçın Bakır istiyordum dibi kırmızı olmaması için Hagi renkleri karıştırmayalım normalde saçlarımın rengim karamel sarı
  Marka ve renk önerirsiniz sevinirim
  Teşekkürler

 • Merhaba şaçımı gold rose yapmak icin altın sarısı boya ile coķ az pembe veya kırmızı katsam olurmu?

 • bilginizden dolayı çok teşekkürler

 • Meraba benim sac rengim efsanevi kahve sac rengimi çok seviyorum ama kızıl viyole sac rengiyle efsanevi kahveyi karıştırmak istiyorum sizce nasıl bir renk ortaya çıkar birazda kızıla cesaret edemiyorum

 • Kahve kopugu ve bal kolugu karisimi nasil sonuc verir.sacimin rengini actim sari

 • Acil cevap lutfeen

 • Merhaba cevap verirseniz çok sevinirim. Ben saçlarıma ilk önce oksidan ve alimünyum folya ile ışıltı gibi gölge attırdım üzerine de açık kumral boyadım sonra koyu renge dönmek için fındık kabuğu ve koyu kumralı karıştırdım güzel bir renk oldu ama o da aktı turuncu gibi oldu saçlarım. En son koyu kahveye boyadım ama şimdi yine aktı aralarda turumcumsular var bir türlü koyuya geçemiyorum. İki tüp koyu kahve ve bir tüp siyah karışımı yapsam Nasıl olur ? Lütfen cevap verin

 • İşlem sırasında kafa derimde yanma ve kaşınma hissettim şampuan dekolorasyon sırasında bu normalmidir saç derisine temas ettirilmez diye biliyorum doğrumu ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

246371 Kez Görüntülendi
Facebook'ta Takip Edin
Twitter'da Takip Edin
Google+'da Takip Edin